Защо Даниел Рикиардо може да бъде отново победител във Формула 1: Визуализация на сезон 2021 във Формула 1
новини

Може ли Даниел Рикиардо да бъде отново на подиума?

Даниел Рикиардо носи надеждите на нацията със себе си, тъй като сезонът във Формула 1 стартира този уикенд в Бахрейн – всички искаме да го видим отново да пие шампанско от състезателните си ботуши на подиума.

31-годишният футболист не спечели Гран при с Монако през 2018 г. и след две слаби години, опитвайки се да превърне Рено в победител, той направи още една крачка напред, този път с Макларън.

На хартия това може да изглежда като странен ход, преминаване от фабрично подкрепена програма към частен отбор, който трябва да плаща за своите двигатели, но McLaren е отбор във възход, който иска да се върне към дните на славата си, печелейки и двете състезания и първенства. , което е и целта на Рикардо.

Първите признаци са благоприятни и за двете страни. McLaren прави най-добрия си сезон от години, завършвайки трети в шампионата на конструкторите и преминавайки от най-малко конкурентния двигател (Renault) към най-конкурентния (Mercedes-AMG). Рикиардо изглежда се е адаптирал добре към новата среда, поставяйки конкурентни резултати в предсезонните тестове.

И така, какви са шансовете му да спечели състезанието? Възможно е, не е вероятно. Формула 1 е игра на фина еволюция, насочена към намаляване на пропуските, така че McLaren е малко вероятно да изпревари както Mercedes-AMG, така и Red Bull Racing.

Въпреки това, както видяхме в предишни години, Рикиардо е един от най-добрите пилоти в решетката, който непрекъснато прави наглед невъзможни маневри при изпреварване, за да надмине колата си.

Ако Мерцедес и Ред Бул имат лош ден, Рикиардо ще бъде в по-добра позиция да се разрази или може да продължи горещата си форма в Монако, където опитът и уменията могат да победят колата.

Не се учудвайте да видите голямата усмивка на Рикиардо на пистата през 2021 г.

Настоящ шампион или млад бик

Предизвикателството за титлата се оформя като възможна класика, като действащият шампион Люис Хамилтън иска да добави рекордна осма титла на пилота към името си, въпреки че младата суперзвезда на Ред Бул Макс Верстапен "е спечели предсезонни тестове и копнее за първото си корона."

Това е битка между действащия президент и неговия наследник. Хамилтън премина от нов старт до безспорна легенда на Формула 1, печелейки шест поредни титли. Докато Верстапен дойде във Формула 1 като феноменален тийнейджър и бавно премахва грубите ръбове, за да превърне суровия талант в безмилостна скорост.

Въпреки че беше предпочитан от Mercedes поради скорошното си доминиране в спорта, той оцеля три дни на тестване и започна сезона на заден крак. Междувременно Red Bull Racing имаха три дни без проблеми и завършиха с най-бързото време за обиколка.

Това прави Верстапен фаворит за този уикенд, но Mercedes със сигурност ще отвърне на удара, така че ни предстои епичен сезонен двубой между двама от най-бързите пилоти на планетата.

Може ли Ферари да се върне?

Ясно е, че 2020 г. беше лоша година за повечето хора и всички бихме искали да забравим за нея. На спортен фронт Ferrari определено би искал да изтрие миналата година от паметта.

През миналия сезон италианският отбор беше най-близкият съперник на Mercedes в продължение на години и се разпадна, като не само не успя да спечели състезание, но и отбеляза три подиума и падна на шесто в шампионата на конструкторите след частните отбори McLaren и Racing Point.

Сега екипът е фокусиран върху това да стане конкурентна сила. За тази цел четирикратният световен шампион Себастиан Фетел беше уволнен след няколко години упадък и заменен от по-младия Карлос Сайнц-младши. Той ще си партнира с широко рекламирания Шарл Леклерк, за да се опита да даде на Ферари нов старт и да поведе отбора напред. с това, което трябва да има състезателно вътрешно-отборно съперничество.

Астън Мартин се завръща

Уволнен от Ферари, Фетел намери нова работа: да поведе Астън Мартин обратно във Формула 1 след повече от 60 години отсъствие. Британската марка вече е собственост на канадския бизнесмен Лорънс Строл, който е решен да я превърне в истински конкурент на Ferrari, Porsche и компанията на пазара на суперавтомобили, както и на състезателната писта. Той също така искаше да помогне в кариерата на сина си във Формула 1 и Ланс Строл ще си партнира на Фетел в новия фабричен отбор на Астън Мартин.

Това всъщност не е нов отбор, това е просто ребрандиране (и допълнителна инвестиция) на екипа, известен преди като Racing Point.

През 2020 г. той беше в добра форма, използвайки автомобил, наречен "Mercedes Pink" (поради боядисването му и привидно копирания дизайн на Mercedes), за да спечели Гран при на Бахрейн и три финала на подиума, принуждавайки Фетел да поддържа добра форма. и да помогне на Aston Martin да спечели предимство пред бившия си италиански отбор, както на пистата, така и извън нея.

Алонсо, алпийски и бъдещ австралийски претендент от F1

Формула 1 очевидно предизвиква пристрастяване, така че не е чудно, че някои пилоти остават тук толкова дълго, колкото могат. Бившият световен шампион Фернандо Алонсо опита да напусне, но не можа да остане настрана и се върна в категорията след две години пауза.

Испанецът ще кара за Alpine, бивш отбор на Renault, който е преименуван, за да помогне на Alpine да стане сериозен играч в света на производителността. Алонсо не е нов в Renault/Alpine, тъй като е бил с отбора, когато спечели титлите си, но това беше през 2005-06 г., така че много се промениха оттогава.

Въпреки че Алонсо остава уверен (наскоро той каза в интервю, че смята, че е по-добър от Хамилтън и Верстапен), отборът едва ли ще има печеливша кола, ако се съди по формата в тестовете.

Ще е необходим добър сезон на неговия съотборник Естебан Окон, за да осигури мястото си като бъдеща алпийска звезда, защото има няколко млади състезатели, които искат да го заменят, включително австралиецът Оскар Пиастри.

Пиастри спечели шампионата на Формула 3 през 2020 г. и премина във Формула 2 този сезон. Той е член на Академията за алпийско шофиране и сезонът на новобранците може да го отведе до най-високата категория през 2022 г. (или по-вероятно 2023 г.).

Името на Шумахер се завръща

Михаел Шумахер е един от най-успешните пилоти във Формула 1 в историята, след като е спечелил седем шампионски титли в кариерата си. За съжаление той беше сериозно ранен по време на ски през 2013 г. и оттогава не се появява публично, а семейството му дава много малко информация за състоянието му.

Но името на Шумахер ще се върне във Формула 1 през 2021 г., когато синът му Мик се изкачи до най-високото ниво, след като спечели короната на F2 миналия сезон.

Мик има успешна кариера, като е избран по програмата за млади пилоти на Ferrari, а също и като спечели F3, за да спечели мястото си във F1 по заслуги и без да използва фамилното си име.