F1 2019 - Хамилтън спечели Гран При на Канада, наказание за Фетел - Формула 1
1 формула

Люис Хамилтън (Мерцедес) спечели Гран при на Канада в Монреал въпреки пресичането на линията зад Фетел (наказан с 5 секунди за прикриване на противник)

Люис Хамилтън също спечели ГП на Канада a Монреал с Mercedes въпреки пресичането на финалната линия отзад Себастиан Фетел... Немски шофьор Ferrari Всъщност той беше глобен с пет секунди за това, че завърши срещу британски противник в 48 обиколка.

Кредити: Снимка от Марк Томпсън / Гети изображения

Източници: Снимка от Чарлз Коутс / Гети изображения

Кредити: Снимка от Питър Дж. Фокс / Гети изображения

Зад гърба на двама претенденти, борещи се за Мир във Формула 1 през 2019 г. са Чарлз Леклерк, трето място с по -конкурентно червено от обикновено.

Световен шампионат F1 2019 - Карти с отчети за Гран при на Канада

Люис Хамилтън (Мерцедес)

Люис Хамилтън той би искал да спечели на пистата, а не за сметка на наказание, наложено на Фетел, но така протича състезанието.

За британския ездач все по-водещ Мир във Формула 1 през 2019 г. - Това е пети успех в първите седем състезания от шампионата.

Себастиан Фетел (Ферари)

За да победите Хамилтън тази година, трябва да сте перфектни и Себастиан Фетел a Монреал Не беше. Германският пилот беше изключителен играч в квалификацията вчера (прибирайки се вкъщи полюс), но грешка, допусната в състезанието - не оставяйки място за Хамилтън в 48-ата обиколка - доведе до наказание, което беше обсъдено, но според нас с право. Освен това реакцията след състезанието не беше много зряла, което го принуди да обърне знаците на първото и второто място.

Четвъртият подиум в последните пет Гран При е положителен знак (в съчетание с отличното представяне на скоростта, показано в това). Гран при на Канада), но победата липсва от август миналата година.

Чарлз Леклерк (Ферари)

Скорост и специфичност: Това може да се обобщи като ГП на Канада di Чарлз Леклерк.

Пилотът от Монако спечели втория подиум за сезона след Бахрейн, а във Франция ще се опита да грабне четвъртото място в надпреварата. Мир във Формула 1 през 2019 г. Ферстапен.

Валтери Ботас (Мерцедес)

Валтери Ботас не беше много последователно Монреал: лош в квалификациите, купи си четвърти в състезанието и бонус точка за бързо каране.

След шест подиума поред, финландският пилот излезе от първите три за първи път през този сезон.

Ferrari

Днес Ferrari След повече от седем месеца състезания на подиума, те се оказаха много конкурентни: двама самотни спортисти се озоваха на подиума.

Фетел е много бърз в квалификациите и в състезанието (с грешка, която му коства победата) и лесно трето място за Леклерк: Кавалино във възход?