Даниел Рикиардо, героична победа в Монте Карло - Формула 1
1 формула

Даниел Рикардо спечели Гран при на Монте Карло, след като изпълни 2/3 състезания в Red Bull без седма предавка. Героичен подвиг

Героична победа Рикардо в Гран при на Монако a Монте-Карло: Австралийският пилот спечели шестата обиколка Мир във Формула 1 през 2018 г. запазвайки другите ездачи на 2/3 от разстоянието с един Ред Бул лишен от седмата предавка.

Епичен подвиг, който намали класирането на световното първенство. Преминаваме към битка за титлата между Себастиан Фетел с Ferrari (днес е 2 -рият на финала) e Люис Хамилтън (3 °) s Mercedes в триело?

F1 World Championship 2018 - Monaco GP: отчетни карти

Даниел Рикардо (Ред Бул)

Un Гран при на Монако запомнящо се за Рикардо, вторият му успех за сезона и първата победа Монте-Карло... След като доминираше свободната практика и квалификацията, и след чудесен старт, той се оправи Ред Бул всичко, просто не във форма. Въпреки липсата на седма предавка (наказание на няколко бързи участъка от пистата в Монако), той успя да изпревари всичките си съперници и да се изкачи до горната стъпка на подиума.

Себастиан Фетел (Ферари)

Себастиан Фетел - втори на финала - срещу толкова бърз Рикардо, той не можа да направи повече. Трети подиум Монте-Карло Спечеленото през последните четири години му позволи да отхапе 3 точки за Хамилтън.

Люис Хамилтън (Мерцедес)

също Люис Хамилтън - като Фетел - зае трето място в "челната тройка" в Гран при на Монако през последните 4 години. Въпреки това, британският шофьор изглежда никога не е успял да атакува Ferrari (вероятно поради неоптимално управление на гумите).

Макс Ферстапен (Ред Бул)

Носете проклятието Монте-Карло какво пречи Макс Ферстапен качи се на подиума. Холандският състезател обаче имаше всичко необходимо, за да успее: след невероятни резултати в свободната практика, той застраши състезанието си, като се блъсна в парапета в края на PL3. Неспособен да се класира, той стартира от последната позиция на решетката и успя да завърши състезанието на девета позиция благодарение на поредица от чисти и убедителни изпреварвания.

Ред Бул

Мерцедес беше прав: Ред Бул ще бъде машина за победа Монте-Карло... Австрийските автомобили доминират в свободната тренировка и след вчерашната сутрешна катастрофа във Верстапен това беше единственият Рикардо, който доказва стойността на тази кола по пътищата на Княжеството. Резултат? Победа, втори полюс в последните три Гран при на Монако и третото поредно състезание на тази писта с поне едно място в „тройката“.

5. Валтери Ботас (Мерцедес) + 18.8 с

Класирането на световното първенство във Формула 1 след 2018 г. след Гран при на Монако