F1 2019 - Верстапен спечели Гран При на Австрия (след часове) - Формула 1
1 формула

Макс Верстапен (Ред Бул) спечели Гран при на Австрия преди Чарлз Леклерк, но бяха необходими три часа, за да стане резултатът официален.

Макс Ферстапен спечели с Ред Бул il Гран при на Австрия a Спилбърг - девето доказателство Мир във Формула 1 през 2019 г. - преди Чарлз Леклерк но трябваше да изчакате три часа, за да бъде резултатът официален. Спорно изпреварване на холандския пилот срещу второ ръководство в 69 обиколка Ferrari всъщност това доведе до разследване, което продължи по -дълго от очакваното.

Източници: Снимка от Чарлз Коутс / Гети изображения

Кредити: Снимка от Марк Томпсън / Гети изображения

Кредити: Снимка от Ларс Барон / Гети изображения

Източници: Снимка от Johannes Schedl / SEPA.Media / Getty Images

Успехът на Верстапен ал Пръстен с червен бик съвпада със завръщането - след 13 години - на моторизирания едноместен автомобил. Honda на най -горното стъпало на подиума. Също така си струва да се спомене Люис Хамилтън от "тройката" Mercedes осем месеца по -късно (пети зад Себастиан Фетел) това е наше Антонио Джовинаци десети отAlfa Romeo (първият италиански шофьор, който носи очила след девет години: последният успя Витантонио Лиучи на Гран при на Южна Корея 2010).

Световно първенство F1 2019 - отчети за Гран при на Австрия

Чарлз Леклерк (Ферари)

Най -доброто състезание някога (досега) за Чарлз Леклерк: В събота той зае пилотната позиция, а в неделя имаше страхотен старт и уверено поведе надпреварата, преди да загуби в 69 -ата обиколка от лудия Верстапен.

Трети пореден подиум и най -доброто място в кариерата: победата със сигурност ще дойде Мир във Формула 1 през 2019 г., остава само да разберем кога.

Макс Ферстапен (Ред Бул)

Макс Ферстапен беше фантастично: вчера той показа най -добрия резултат в кариерата си (второ, холандският пилот никога не получи полюс), а днес, след ужасен старт, когато загуби седем позиции, се възстанови, за да вземе победата у дома след противоречиво изпреварване. .. срещу Леклерк.

Щеше ли да заслужи наказание? Логично не, според предишните решения на комисарите да. Няма значение: той заслужи триумфа и за пореден път доказа, че е бърз и стабилен състезател (18 поредни Гран При в „петицата“).

Люис Хамилтън (Мерцедес)

Люис Хамилтън в 22 -та обиколка той хвърли солиден подиум надолу по вятъра, когато съсипа предния му калник Mercedes удари стълб, а през втората половина на Гран при той не можеше да върви толкова бързо, колкото би искал. Не забравяйте, че две наказателни точки на решетката (от второ до четвърто) са коригирани за наказателни точки. Кими Райконен по време на квалификацията.

След десет поредни състезания в „тройката“ лидерът Мир във Формула 1 през 2019 г. пропусна подиума. Според нас това е просто лош момент: нека се подготвим за неговото господство след две седмици на родната Гран При.

Валтери Ботас (Мерцедес)

В Гран при на Австрия разрушително за Мерцедес Валтери Ботас спаси деня, като завърши трети.

Друг специфичен тест за финландския пилот, който завърши годината постоянно в десетката.

Ferrari

Девет за състезанието на Леклерк, пет за лидерството на Фетел: проблеми по време на квалификацията, които принудиха немския пилот да стартира от девета позиция, и прекъснато състезание на първата питстоп, когато механиците на Кавалино се озоваха със Себ в кутиите без гуми, за да езда.

La Rossa не е печелил Гран При за повече от осем месеца: същия период Ред Бул той спечели две. Има още много да се направи ...