F1 2019 - двоен Мерцедес в Русия, успешна победа за Хамилтън - Формула 1
1 формула

Луис Хамилтън (и двойният Мерцедес) спечели в Гран при на Русия: британският пилот се върна към успеха в Сочи благодарение на появата на виртуална кола за безопасност. Противоречия възходи и падения за Ферари: Трети Леклерк, Фетел се пенсионира

Люис Хамилтън выиграл Гран при на Русия a Сочи: успешен успех, дошъл от присъединяването Виртуална машина за сигурност.

Кредити: Снимка от Марк Томпсън / Гети изображения

La Mercedes – който запази непобедимата серия на руската писта – получи един Ð ”оппиеттР° благодарение на втората позиция Валтери Ботас докато Ferrari изхвърли възможно "1-2": Чарлз Леклерк завърши трети, докато Себастиан Фетел (трети в решетката и първи след първия завой благодарение на помощта на съотборник) той не си върна позицията и слезе в 28 обиколка.

F1 Световен шампионат 2019 – GP Русия: отчетни карти

Чарлз Леклерк (Ферари)

Чарлз Леклерк морален завоевател Гран при на Русия: стартира от полюс позиция (четвърти поред, последен пилот Ferrari това беше някой, който успя Майкъл Шумахер Преди 19 години), осигури на Фетел събуждане, което му позволи да изпревари Хамилтън и дори да поведе в първата част на състезанието.

Ефективна стратегия, унищожена два пъти от Фетел: първият (доброволно), когато той отказа да отстъпи първата позиция - противно на тактиката преди състезанието - на колегата си от Монако, вторият (неволно), когато хибридният отбор счупи кола номер 5. Среброто стрелците (които все още са длъжни да правят спирания в бокса и го направиха в режим на виртуална кола за безопасност).

Люис Хамилтън (Мерцедес)

Люис Хамилтън той се върна на върха на подиума след три гладни стачки и все повече води Мир във Формула 1 през 2019 г..

Без заминаването на Фетел петкратният световен шампион би трябвало да се задоволи с това, че завърши в тройката.

Валтери Ботас (Мерцедес)

Валтери Ботас намери приемственост, като спечели третия подиум в последните четири Гран при Мир във Формула 1 през 2019 г..

Финландският пилот се показа отлично във втората част на състезанието. Сочи защитава второто място (и първия си съотборник Хамилтън) от атаките на Леклерк.

Макс Ферстапен (Ред Бул)

Макс Ферстапен той не преминава през страхотен период: само един подиум в последните четири световни състезания и четвърто място в Русия след излитане от девета позиция.

Състезание, което трябва да се сравни с състезанието на другаря Албон, пети под карето, но започва от питлейна ...

Mercedes

La Mercedes Спечелени Сочи с помощта на късмета и покорени Ð ”оппиеттР° благодарение на стратегията. Стартирането на тактика със средни гуми направи възможно отлагането на пит стопа възможно най -много и реши да се състезава.

Трябва обаче да се каже, че ако германският отбор (непобедим в Гран при на Русия с шест победи в шест издания) преди заминаването на Фетел на пит -стоповете, днес ще говорим за поредния триумф на Ферари.