F1 2018 - Голямата награда на САЩ: Райконен се завръща към победата - Формула 1
1 формула

Голямото постижение на Кими Райконен с Ферари на Гран при на САЩ в Остин: финландският пилот се завръща, за да спечели след повече от пет години и половина

Кими Райконен выиграл Гран при на САЩ a Остин с Ferrari и се върна на най-високото стъпало на подиума след повече от пет години и половина чакане. Неочакван успех - в едно от най-красивите състезания през последните години - забави празника Люис Хамилтън - трето място на финала с Mercedes - за Мир във Формула 1 през 2018 г. (те почти сигурно ще се състоят следващата неделя в Мексико).

Триумфът на Iceman в Тексас засенчи страхотно състезание Макс Ферстапен, главният герой на фантастично завръщане с Ред Бул което му позволи да премине финалната линия втори след началото на 18 -ти.

1 F2018 Световен шампионат - отчети за Гран При на САЩ

Люис Хамилтън (Мерцедес)

Люис Хамилтън още не са спечелили Мир във Формула 1 през 2018 г. но почти сигурно ще отпразнува петата си световна титла след седмица в Мексико: 7 -ма е достатъчна. Британският пилот, автор на невероятна пола позиция и далеч от идеалното състезание, беше заблуден в началото от Райконен, но все пак можеше да спечели, ако избере най -добрата стратегия. Mercedes.

Кими Райконен (Ферари)

Очакваната от всички победа Кими Райконен a Остин: Повече от пет години и половина по -късно, Iceman се завръща към триумфа в Гран При благодарение на феноменален старт, безупречно управление на състезанията и Ferrari близо е до съвършенство.

Себастиан Фетел (Ферари)

Себастиан Фетел той имаше всички правомощия да се изкачи на подиума (включително един Ferrari очевидно надминава Мерцедес), но отново го съсипва чрез контакт с Рикардо в първата обиколка, което го принуждава да се върне на тринадесета позиция. Окончателното четвърто място в Гран при на САЩ е заето само от математиката (единствената, която все още вярва, че германският пилот претендира за победа. Мир във Формула 1 през 2018 г.).

Макс Ферстапен (Ред Бул)

Запомнящо се предприятие Макс Ферстапен в Гран при на САЩ: след като стартира от 18 -то място поради смяна на скоростната кутия, холандският пилот стана главният герой на страхотно завръщане, което го отведе на второ място.

Mercedes

От миналия юли Mercedes той спечели не по -малко точки от Ферари в Гран При. Обвинете Хамилтън и малко лош Ботас за грешната стратегия.

5. Валтери Ботас (Мерцедес) + 24.7 с

Класирането на световното първенство във Формула 1 след 2018 г. след Гран при на САЩ