F1 2018 - Голямата награда на Белгия: Фетел и Ферари Кралят на Спа - Формула 1
1 формула

Девет години по -късно Ферари се завръща, за да спечели Гран при на Белгия благодарение на Себастиан Фетел, първи в тринадесетия етап на Световното първенство във Формула 1.

Девет години по -късно Ferrari се върна, за да спечели ГП на Белгия благодаря Себастиан Фетел: Германският пилот спечели тринадесетия етап Мир във Формула 1 през 2018 г. преди Люис Хамилтън (2 ° C Mercedes) И Макс Ферстапен (3 ° C Ред Бул).

Състезание, доминирано от червените и характеризиращо се с плашеща катастрофа отзад, причинена от Нико Хълкенберг (наказан с десет позиции на решетката в следващата Гран При на Монца), което води до отстраняване на невинни Фернандо Алонсо, Чарлз Леклерк, Рикардо e Кими Райконен... Също така изпълнението Насила Индия, принудително рестартиране без очила и с ново име (Racing Point Force India), след като създаде екип от нулата в ръцете на британски консорциум, ръководен от канадски милиардер Лорънс Уок (баща Копие, пилот Уилямс) и вече може да спечели 18 точки благодарение на петото място Серхио Перес и шестият Естебан Окон.

Световно първенство F1 2018 г. - отчети за Гран При на Белгия

Себастиан Фетел (Ферари)

Il Гран при на Белгия 2018 беше решено Себастиан Фетел на първата обиколка, точно пред автомобила за безопасност, с изключително изпреварване на Кемел направо срещу Хамилтън (без помощ DRS). Оттогава тя няма аналог.

Люис Хамилтън (Мерцедес)

A Люис Хамилтън не беше достатъчно да покори полюса Спа ФранкоршамФерари имаше предимство днес и действащият световен шампион направи всичко възможно, за да донесе някои ценни точки по отношение на Световното първенство.

Валтери Ботас (Мерцедес)

Il Гран при на Белгия 2018 di Валтери Ботас премина малко в мълчание: финландският състезател, който стартира 17 -и след дузпа поради подмяна на всички елементи на силовия агрегат, стана главен герой на грандиозно завръщане (разбито от сблъсък в началото на Уилямс Сироткин: 5 секунди от наказание), което го издигна до четвърто място. Не забравяйте за бърз кръг ...

Макс Ферстапен (Ред Бул)

Макс Ферстапен се завърна на подиума, след като гладуваше за три лекари и се възползва от оставката на съотборника си Рикардо, за да го изпревари в надпреварата. Мир във Формула 1 през 2018 г.... Добро състезание за холандски пилот, който започна 7 -ми, завърши трети и е в състояние да се представи добре на дълги прави участъци. Спа Франкоршам.

Mercedes

Ферари спечели и като цяло беше по -добър, но Mercedes допълнително увеличи предимството пред червените в Мир във Формула 1 през 2018 г. Конструкторите благодарение на ценните точки, спечелени от Хамилтън и Ботас.